Харчування

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ХАРЧУВАННЯ

КДНЗ  «Сонечко»

Харчування дітей дошкільний навчальний заклад «Сонечко» регламентується міжвідомчою інструкцією «Організація харчування дітей у дошкільних закладах» затвердженою Міністерством охорони здоров я України та Міністерством освіти і науки України у 1993 році . У дитячому закладі триразове харчування. Вечерю діти отримують вдома. На час проведення оздоровчих заходів в раціон харчування додатково додають фруктові соки , які рекомендується давати дітям з 11.00-11.30.

Розподіл їжі за калорійністю на протязі дня:

сніданок  - 25%

обід           -35%

підвечірок- 20%

Вартість харчування на день складає в середньому 6 грн. Батьки сплачують 50% від вартості харчування. Постачальник продуктів харчування СПД «Хижняк И.В». Усі продукти харчування які потрапляють до дошкільного закладу мають відповідність до умов державних стандартів та супроводжуються документацією (накладні, сертифікати) з висновками щодо іх якості, терміну реалізації, кількості.

Норми харчування дитини на один день у віці від 3 до 7 років при трьохразовому харчуванні у дитячому закладі «Сонечко» такий:

-         хліб пшеничний-75-120

-         сіль-2-5

-         дріжджі-1-1

-         лавровий лист-0.05-0.1

Ретельно підбираються продукти та страви на кожний прийом їжі. Так, якщо на обід на першу страву подається розсольник,овочеві супи або борщ, то на другу страву подається  гарнір із круп , а якщо на першу страву готують супи із круп , то на другу страву гарнір із овочевих страв.  Об'єм окремих видів їжі для дітей віком від 2 до 5 років (у грамах):

- каші або овочеві страви на сніданок або на підвечірок-150-180

- чай,какао-150-180

- супи,бульйони-160-200

- м ясні або рибні страви-60-80

- компоти,киселі-120-150

- гарніри комбіновані-100-130

- фрукти,соки-50-70

- салати із свіжих фруктів та овочів-40-50

- хліб пшеничний ( на весь день)-75-120

У дитячому закладі складається загальне меню. Сезонність харчування відрізняеться лише тим, що у літньо-осінній період додається дітям більше овочів, а у зимово – весняну пору, соки та фрукти.

При складання меню враховується:

- добовий набір продуктів

- об'єм порцій

- час приготування страв

-  норми втрати при холодній та тепловій обробці

- технологічне устаткування, інвентар, посуд, відповідність тари санітарним правилам і норма з організації громадського харчування.