Аналіз роботи

Аналіз роботи Новоюлівського дошкільного навчального закладу «Сонечко» за 2018 р.

Комунальний дошкільний навчальний заклад продовжував здійснювати свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту».

Педагогічний колектив втілював в життя державну політику в галузі освіти. Управлінська діяльність адміністрації закладу спрямована на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дітьми дошкільної освіти. У закладі є необхідні нормативно-законодавчі акти що до функціонування і розвитку навчального дошкільного закладу.

Робочій навчальний план КДНЗ «Сонечко» врахував вимого Закону України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції про права дитини, інструктивно-методичного листа МОНУ від 03.07.2009 року №1\9-455 «Про планування освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах”, Базовий компонент дошкільної освіти в Україні, Коментар базового компонента дошкільної освіти,БП «Я у Світі».

Протягом другого семестру педколектив вирішував безліч творчих та буденних проблем, що були спрямовані на «Охорону життя і зміщення здоров'я дітей в ДНЗ в сучасних умовах» та «Формуємо мовленнєву компетентність дошкільнят». Удосконалювали організацію навчального процесу, де на чергові педраді заслуховували творчі звіти вихователів Новікова І.В., Ященко Т.В.»Інноваційні підходи до оздоровчої роботи з дітьми», «Шляхи удосконалення роботи з батьками з формування здорового способу життя».»Сучасні підходи щодо мовлення дітей дошкільного віку через використання символічної генетики»,»Ігрова діяльність у розвитку мовленнєво – комумунікативних здібностей дошкільників. «Культури українського мовленнєвого спілкування. Культура мовлення педагога».

Із запланованих педрад проводився семінар – практикум «Ділова українська мова за професійним спрямуванням за темами: « Вимоги до написання текстів», «Ораторське мистецтво».

На протязі року в навчально – виховній роботі з дитиною був особистістю орієнтований підхід педагога до неї, який проявляється у умінні створити сприятливу психологічну атмосферу, встановлювати доброзичливе емоційне спілкування з дітьми. Прихильно ставились до дитини, щоб вона відчувала любов, турботу і захищеність. Встановлювати контакти довіри співробітництва з мальком, як з рівним партнером. Педагоги бачили можливість і здібність дитини, створювали ситуації, де вона могла б проявити свій інтелект. Забезпечували різноманітну діяльність, враховуючи її інтереси.

Виховний процес був правильно організований, якій створював зону найближчого розвитку, стимулював до активної життєдіяльності , пробуджував психологічну готовність дитини проводити рух цілий ряд внутрішніх процесів розвитку.

Отже особистісна пропозиція педагога полягла в людяності, в ставленні не лише до дитини, а й до самого себе як до особистості.

Педагоги керувалися принципом індивідуалізації. Індивідуалізація передбачала здійснення індивідуального підходу до дошкільника в навчальні та виховній роботі, створення умов для розвитку кожної дитини як своєрідної, унікальної індивідуальності. Здійснюючи індивідуальний підхід вихователі володіли різноманітними методами, прийомами виховання та використовували ії відповідно до потреб дитини варіювали розумове і психічне навантаження, добираючи та пропонуючи дитині ігрові  завдання різного ступеня складності, розуміли її інтереси, здібності, мотиви поведінки, можливості і т.д.

Найбільш поширеними в індивідуальній роботі з дитиною є інтегровані заняття, які мали на меті спосіб пізнавання за однією сферою та семи лініями розвитку. Ця система навчальної діяльності, проведення яких зумовлено пошуками шляхом формування у дитини цілісного світогляду який важко розвивати в умовах предметної системи навчання.

Права та обов'язки працівників закладу визначалися посадовими інструкціями, з урахуванням умов роботи дошкільного закладу. Педагогічні працівники відповідали за життя, фізичне та психічне здоров'я кожної дитини.

Організація харчування дітей в КДНЗ «Сонечко» знаходилася на достатньому рівні.

Медичне обслуговування дітей в КДНЗ  здійснювалася наданням невідкладної медичної допомоги; здійснювався контроль за дотримання раціонального режиму навчально – виховної діяльності, навчального навантаження, медичний контроль за виконанням санітарно – гігієнічного та протиепідемічного режимів, проведення санітарно – просвітницької роботи серед дітей, батьків.

Адміністрація проводила постійний пошук змісту, форм, методів, структури методичної роботи як серед медпрацівників та батьків.

Педколектив постійно працював над створенням єдиного методичного простору з інноваційною діяльністю вихователів. Творчому розвитку сприяли: Консультації, колективні перегляди, конкурси спрямовані на підвищення якості освітнього процесу. Педагоги мають свої власні методичні розробки.